Jednym z głównych bodźców wpływających na efektywność pracy ludzi jest skuteczna motywacja. Przedsiębiorcy zdają sobie sprawę, że pracownicy oczekują czegoś więcej niż tylko suchej pensji. Każdy z nas lubi się czuć doceniony za swój wkład i zaangażowanie na rzecz firmy. Dlatego też w większości firm stosuje się różnego rodzaju systemy motywacyjne, nie tylko w formie pieniężnej (podwyżki oraz premie) ale także w formie pakietów socjalnych.

PAKIET SPORTOWY

Przedsiębiorca decydujący się na wprowadzenie w swojej firmie pakietów socjalnych ma do wyboru pełen wachlarz możliwości. Należą do nich m.in. pakiety sportowe, dzięki którym pracownicy mają możliwość korzystania z szerokiej oferty usług sportowych takich jak basen, siłownia, fitness i wiele innych. Aktywnie spędzony czas po pracy na pewno pozytywnie wpłynie na koncentrację i lepsze samopoczucie pracownika, a co za tym idzie na efektywniejsze wyniki ich pracy.

PAKIET MEDYCZNY

Innym bodźcem motywacyjnym pracownika może być pakiet medyczny. Daje on możliwość szybkiego dostępu do opieki medycznej dla pracowników oraz pozwala zapewnić ochronę dla członków rodzin. To doskonała forma motywacji, ponieważ daje pracownikowi poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Pracodawca w ten sposób pokazuje, że zależy mu na zdrowiu swoich pracowników, a przecież każda firm potrzebuje zdrowego i skupionego na pracy personelu.

SZKOLENIA

System motywacyjny to także zapewnianie rozwoju swoim pracownikom. Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na szkolenia i kursy dla swoich pracowników. Podnoszą one kwalifikacje zawodowe podwładnych, a przecież każdemu pracodawcy powinno zależeć na kompetentnym zespole. Z drugiej strony jest to świetna motywacja dla pracowników, ponieważ rozwój jest istotnym czynnikiem samorealizacji, który zwiększa poczucie własnej wartości i pozytywnie wpływa na poziom zaangażowania pracownika.

POMOC DLA CIĘŻARNEJ PRACOWNICY

Warto pomyśleć również nad systemem motywacyjnym dla przyszłych mam, które często mają obawy związane z powrotem do aktywności zawodowej po przyjściu na świat dziecka. Dlatego też powinno się im zapewnić opiekę już podczas ciąży, a także później zapewnić odpowiednie warunki pracy umożliwiające pogodzenie wychowania dziecka oraz życia zawodowego.

POZOSTAŁE SYSTEMY MOTYWACYJNE

Dodatkowo systemem motywacyjnym mogą być także paczki okolicznościowe, grupowe ubezpieczenia na życie, pakiet zniżek pracowniczych w wielu sklepach, restauracjach czy punktach usługowych oraz możliwość zakupu produktów firmy w promocyjnych cenach. Zobacz też:
Rozliczenie zaliczki Kwota zmniejszająca podatek Ile dni urlopu przysługuje?
Taxi Poznań