Ubiór a wizerunek firmy

 Ubiór do biura to bardzo istotna kwestia, która wpływa zarówno  na wizerunek  firmy jak i pracujących w niej osób. Każdy z nas zna powiedzenie "jak Cie widzą tak Cię piszą", dlatego tak ważne jest odpowiednie dopasowanie ubioru do rodzaju wykonywanej pracy. Przez pierwszych kilka sekund spotkania to właśnie wygląd może mieć wpływ na dalszą ocenę naszej osoby. Biuro tworzą ludzie w nim pracujący, a ich wygląd , maniery i kompetencje świadczą o marce i budują zaufanie obecnych i przyszłych klientów, dlatego w wielu firmach obowiązują zasady ubioru do pracy tzw. dress code.

Ubiór do biura - jak  profesjonalnie wyglądać w pracy

Najbardziej profesjonalnym strojem do biura dla kobiety wydaje się żakiet/marynarka w stonowanych kolorach, koszula z kołnierzykiem ,nie za krótka spódniczka i buty na niezbyt  wysokim obcasie. Warto też pamiętać o delikatnym makijażu,  zadbanych i niezbyt długich paznokciach czy upiętych włosach. Z kolei dla mężczyzny odpowiednim strojem do biura  będzie elegancka koszula i garnitur, który wzbudza zaufanie i podkreśla autorytet osoby, która go nosi. Taki schludny i harmonijny wygląd  przedstawi nas jako osoby kompetentne i profesjonalne, a biuro rachunkowe jako godne zaufania.  

Podstawowa zasada - o czym należy pamiętać wybierając strój do pracy

Jednak nie należy zapomnieć o podstawowej  zasadzie, że  niezależnie od rodzaju i wielkości firmy w której pracujemy, niezależnie od stanowiska jakie piastujemy, powinniśmy zawsze wyglądać stosownie do miejsca, okoliczności i pracy jaką wykonujemy. Zobacz też:
Program lojalnościowy - jak stworzyć skuteczny?  Dofinansowanie z pfron Kalkulator netto