Każdy przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą jest zobowiązany do przeprowadzenia remanentu dwa razy do roku. Jako że jest to obowiązek, należy przestrzegać wyznaczonych przez państwo terminów. Kiedy więc trzeba przeprowadzić remanent?

Remanent dwa razy do roku

Termin przeprowadzenia remanentu wypada co roku na początek oraz na koniec roku podatkowego. Jest to czas, w którym dokonuje się rozrachunku rzeczywistej liczby produktów w magazynie, czyli towarów handlowych, materiałów, półwyrobów, wyrobów gotowych i zaistniałych braków produktów  z ich liczbą udokumentowaną w dokumentach księgowych.

Terminy 

Jednak remanent dwa razy do roku to nie wszystko, poza tymi terminami jest on wymagany również gdy nastąpiła zmiana wspólnika w przedsiębiorstwie, w razie zmiany proporcji udziałów wspólników, w razie likwidacji działalności, w dniu rozpoczęcia działalności oraz na 1 dzień stycznia i w dniu zakończenia roku podatkowego. Narzędziem, które pozwoli Ci na bezstresowe przeprowadzenia remanentu jest program do prowadzenia magazynu za darmo online, sprawdź go już od teraz!